
Його преосвященству співслужили настоятель Свято-Покровського храму Батурина протоієрей Роман Кривко та клірик кафедрального храму святої великомучениці Катерини священик Михаїл Болюк.

Після заупокійної молитви архіпастир виголосив слово, у якому відзначив вагомий внесок, зроблений гетьманом Мазепою у розбудову української козацько-гетьманської держави, а також його благодійництво для утвердження і розвитку духовності та Православної віри серед нашого народу.


Нагадаємо, що коштом Івана Мазепи було збудовано, реставровано та оздоблено велику кiлькiсть церковних споруд. Найвiдомiшими з них були будiвлi в таких монастирях, як Києво-Печерська Лавра, Пустинно-Миколаєвський, Братський Богоявленський, Кирилiвський, Золотоверхо-Михайлiвський, Чернiгiвський Троїцько-Iллiнський, Лубенський Мгарський, Густинський, Батуринський Крупницький, Глухiвський, Петропавлiвський, Домницький, Макошинський, Бахмацький, Каменський, Любецький, кафедральнi собори у Києвi - Святої Софiї, Переяславi та Чернiговi, церкви в Батуринi, в Дiгтярiвцi та iншi.

Іван Мазепа любив і піклувався про Чернігів, завдяки його фінансової підтримки споруджено унікальні пам’ятки архітектури – Колегіум, Троїцький собор. На його замовлення виготовлено срібні царські врата для Борисоглібського собору, які й нині прикрашають храм-музей. Опікувався гетьман і П’ятницьким монастирем та друкарнею Троїцького монастиря. Завдяки Івану Мазепі Чернігів наприкінці ХVІІ ст. – у XVIII ст. був визначним культурно-духовним центром.
Прес-служба Чернігівської єпархії