n1m20 листопада 2008 р. до дня пам’яті 75-ої річниці голодомору в Україні, в місті Ніжині відкрили і освятили пам’ятник жертвам голодомору і політичних репресій. Чин освячення пам’ятного знаку звершив преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, якому співслужило духовенство Ніжинського благочиння.

Відкриття пам’ятника звершили голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Миколайович Хоменко та Ніжинський міський голова Приходько Михайло Васильович. Також серед присутніх на відкритті були голова Ніжинської райдержадміністрації Олег Віталійович Бузун, представники політичних партій, інтелігенція, громадськість та всі ті, кому не байдужа пам’ять про ті страшні часи 75-річної давнини.

n1

n2

n3

молитва за жертви голодомору

Одразу після освячення єпископ Іларіон відслужив панахиду за упокоєння душ спочилих рабів Божих, всіх заморених голодом в Україні, загиблих від політичних репресій та всіх від віку спочилих православних християн.

панахида

молитва за упокій
 Проповідь після панахиди


У своєму слові владика всім нагадав ті події, які наш народ пережив у 1932-1933 роках, пояснив сутність пам’яті Голодомору в Україні та закликав всіх до молитви за душі всіх, що загинули від цієї жахливої трагедії.Адже Ніжин теж не обминула лиха година… Тільки за два перших місяці 1933 року в місті померло від голоду понад 1000 чоловік.

 

Під спів «Вічної пам’яті» присутні запалили і поставили свічки – символи молитви, жалю та пам’яті про Голодомор і ті важкі і страшні часи тоталітарних репресій, які пережив наш народ у минулому.

губернатор запалює свічку пам'ті

всеукраїнська свічка пам'яті

Прес-служба Чернігівської єпархії