ікона Богородиці "Несподівана Радість"22 грудня Православна Церква прославляє ікону Божої Матері "Несподівана Радість". Цей образ є одним з найшанованіших ікон Пресвятої Богородиці.
Один чоловік, живучи грішно, все одно був прив'язаний до Божої Матері почуттям благоговійної любові і щоденно щиро молився перед Її іконою, з глибокою вірою вимовляючи слова, виголошені колись архангелом Гавриїлом: "Радуйся, Благодатна"!

Одного разу цей чоловік зібрався йти звершити гріховну справу і пішов до храму, щоб помолитись перед іконою Божої Матері. І коли він молився, напав раптово на нього страх і жахаючись він побачив, що зображення Божої Матері рухається на святій іконі. У Божественного Младенця відкрились рани на руках, ногах і з боку, із яких хлинула кров.

Впавши на землю, грішний чоловік закричав: «О Владичице, хто це зробив?»
- Ти та інші грішники, які знову розпинаєте гріхами своїми Мого Сина, як юдеї, - відповідала Богоматір. Ви називаєте Мене милосердною. Навіщо ж ви зневажаєте мене своїми беззаконними справами?
- О Владичице, - відповідав цей грішник, - нехай мої гріхи не переможуть Твоєї невимовної благості. Ти єдина надія всіх грішних. Умоли за мене Сина Твого і Бога нашого.

Двічі повторювала Владичиця Свою молитву Младенцю Христу, але він залишався непохитним, поки, накінець, на невідступну мольбу Пресвятої Владичиці не відповів: «Я виконаю Твоє прохання. Нехай здійсниться бажання Твоє, ради Тебе відпускаю цьому чоловікові його гріхи. Нехай же він в знак прощення поцілує Мої рани». В ту ж мить грішник піднявся від землі і з великою радістю поцілував рани Спасителя свого. З тих пір він почав жити побожно.

Ця подія і стала приводом для віруючих до написання ікони Божої Матері "Несподівана Радість". На ній зображується чоловік, який молиться на колінах перед ликом Богоматері. Під зображенням Пресвятої Владичиці написані перші слова повісті: "Чоловік якийсь беззаконник…"