Преподобна Ксенія (Vст.)6 лютого пам'ять святих: преподобної Ксенії (V ст.), мучеників Вавили Сицилійського та учнів його Тимофія і Агапія (ІІІ ст.).

Преподобна Ксенія (V ст.), в миру Євсевія, була єдиною дочкою відомого римського сенатора. З юності вона прагнула до Бога. Щоб уникнути майбутнього шлюбу, вона таємно пішла з рідної домівки з двома відданими їй служницями і відплила на кораблі. Зустрівшись, за промислом Божим, з настоятелем обителі святого апостола Андрія, яка знаходилася в місті Миласі, в Кесарії, вона просила його взяти її, разом з супутницями, в Милас; змінивши своє ім'я, вона назвалася Ксенією. У Миласі вона купила землю, побудувала храм в ім'я святого Стефана і заснувала жіночий монастир. Незабаром після цього єпископ Миласу, Павло, висвятив Ксенію в дияконіси, як цілком достойну цього звання через чеснотне життя. Свята всім надавала допомогу: для бідних була благодійницею, для скорботних – утішительницею, для грішних – наставницею. Мала глибоке смирення, вважаючи себе гіршою і грішнішою за інших. У подвигах своїх керувалася порадами палестинського подвижника преподобного Євфимія. Таким життям свята Ксенія навернула багато душ до спасіння. Смерть святої діви, під час молитви, була відмічена Господом знаменням в небі над монастирем у вигляді світлого вінця з блискучим посеред нього хрестом, який супроводжував тіло святої, винесене в місто до народу, і не зникав до самого моменту поховання. Безліч хворих, які прилагалися до мощей святої, отримували зцілення.

Святі мученики Вавила Сицилійський і два його учні Тимофій і Агапій жили у III столітті в околицях Риму. Святий Вавила народився в місті Реупол в багатій сім'ї і був вихований батьками в християнській вірі. Ще в юності він залишив земне і таємно пішов з будинку батьків, поселившись на горі, де проводив весь час в пості, молитві і безмовності. Разом з ним подвизалися два його учня: Агапій і Тимофій. Уникаючи переслідування язичників, він разом з ними віддалився на острів Сицилію, де навернув до Христа багатьох невірних. Начальник острова, роздратований просвітницькою діяльністю святого Вавили, велів схопити його разом з учнями і віддати на жорстокі муки. Святі терпеливо переносили страждання, і всі троє померли від меча. Тіла їх були кинуті у вогонь, але полум'я не торкнулося воїнів Христових. Вони були поховані на острові Сицилія місцевими християнами.

Підготував Микола Ященко