Священномученик Ігнатійф Богоносець11 лютого Православна Церква згадує перенесення мощів священномученика Ігнатія Богоносця(107).

Після того, як святий священномученик Ігнатій, за наказом імператора Траяна (98–117), був в Римі кинутий на розтерзання звірам і помер в 107 році, християни зібрали його кістки і зберігали в Римі. У 108 році їх перенесли в передмістя Антіохії. Друге перенесення – в саме місто Антіохію – відбулося в 438 році. Після захоплення міста Антіохії персами мощі священномученика були повернені до Риму і покладені в храмі на честь святого священномученика папи Климента в 540 році (за іншими джерелами, в 637 році). Священномученик Ігнатій ввів в церковне Богослужіння антифонний спів. Він залишив сім архипастирських послань, в яких наставляв у вірі, любові і добрих справах, закликав зберігати єдність віри і остерігатися єретиків, заповідав покорятися єпископам і шанувати їх, «дивлячись на єпископа як на Самого Христа».

«Слухайте єпископів, щоб і Бог слухав вас... Хрещення нехай залишається з вами, як щит; віра – як шолом; любов – як спис; терпіння – як повне озброєння».

Підготував Микола Ященко