Мч. немовля Гавриїл3 травня Православна Церква вшановує пам’ять мученика немовляти Гавриїла Бєлостоцького (1690).

Мученик Гавриїл Бєлостоцький народився 22 березня 1684 р. в селі Звірки, Бєлостоцького повіту, Гродненської губернії, в сім'ї благочестивих селян Петра і Анастасії. Він ріс смиренним, добросердечним, помітна була в ньому схильність до споглядального усамітнення. В 1690 р. 11 квітня мати шестирічного Гавриїла понесла чоловікові обід в поле. Незабаром наближалося свято Святого Великодня. В цей час в будинок забрався орендатор-єврей, приголубив дитя і таємно відвіз його в м. Бєлосток, де немовля віддали на муки: розіпнули, прокололи боки, поступово випускаючи кров. На дев'ятий день дитина померла. Хлопчика кинули в полі біля лісу поблизу села Звірки. Голодні собаки, які знайшли тіло, не тільки не розтерзали його, але й навіть охороняли від хижих птахів. На гавкіт собак прийшли жителі села, знайшли тіло мученика і визначили, що немовля загинуло в результаті ритуального вбивства.

Через 30 років після поховання мощі св. Гавриїла залишилися нетлінними. В 1746 р. храм, в якому було поховане немовля, згорів, але святі мощі уціліли. Частково обгоріла ручка, але коли святі мощі були перенесені в монастир, ручка чудом зажила і знов покрилася шкірою.

Св. Гавриїл вважається цілителем дітей. Його святі мощі кілька разів міняли місце свого перебування. З 1944 по 1992 рр. вони зберігалися в Гродненській Покровській церкві, звідки урочисто були перенесені в Свято-Нікольський собор м. Бєлостока.

Прес-служба Чернігівської єпархії