Праведний Симеон25 вересня Православна Церква молитовно згадує перенесення мощів праведного Симеона Верхотурського (1704).

Праведний Симеон Верхотурський (+ 1642) був дворянином, але приховував своє походження і вів покірливе життя бідняка. Він ходив по селах і безкоштовно шив кожушки і інший верхній одяг, переважно для бідних. При цьому він свідомо що-небудь не дошивав - або рукави, або комір, за що терпів ганьбу від замовників. Подвижник багато мандрував, але найчастіше жив на цвинтарі села Меркушинського недалеко від міста Верхотур’я (Пермський край). Святий Симеон любив уральську природу і, радісно споглядаючи її величну красу, зводив уявний погляд до Творця світу. У вільний від праць час любив святий у тиші на самоті вудити рибу, бо це нагадувало йому про учнів Христових, справу яких він продовжував, наставляючи місцевих жителів на шлях істинний. Його бесіди були тим благодатним сім'ям, з якого поступово зросли рясні плоди духу на Уралі і в Сибірі, де преподобний особливо шанувався.

Праведний Симеон Верхотурський помер в 1642 році, коли йому було лише 35 років. Він був похоронений на Меркушинському цвинтарі біля храму Архистратига Михаїла.

12 вересня 1704 року, за благословенням митрополита Тобольського Філофея, було здійснено перенесення святих мощів праведного Симеона з храму Архистратига Михаїла у Верхотурський монастир святителя Миколая.

Праведний Симеон звершив безліч чудес після смерті. Він нерідко являвся уві сні хворим і зціляв їх, напоумляв тих, що впали в порок пияцтва. Особливість в явленнях святого та, що із зціленням тілесної немочі він викладав і повчання для душі.

Пам'ять праведному Симеону Верхотурському святкується також 18 грудня, в день прославлення (1694 р.).

Прес-служба Чернігівської єпархії