Відеочат з єпископом ЄвстратіємДорогі браття і сестри! Пропонуємо Вашій увазі АКТУАЛЬНИЙ відеочат із єпископом Васильківським Євстратієм (Зорею), головою Інформаційного управління УПЦ КП, секретарем Священного Синоду, що відбувся у понеділок, 21 лютого. Для зручності ми подаємо питання, на які дав відповідь владика під час ефіру.

 

 

Переглянути відео можна за посиланням на сайті INTV

Слава Ісусу Христу! Владико, моє запитання стосується мови богослужіння. Я був на заробітках і мені доводилось бувати в різних православних церквах. Наприклад, серби відправляють службу не на сербській мові, а на старослов'янській, хоча із вкрапленням сербської. Я знаю, що староцерковнослов'янська мова є основою богослужінь в Православній Церкві в Польщі і Болгарії. І, напевно, всі Православні Церкви слов'янських країн послуговуются для богослужінь староцерковнослов'янською (давньоболгарською, старослов'янською) мовою як основою, хоча із деякими національними особливостями. Чи виправданим є використання УПЦ КП в богослужіннях майже що виключно сучасної літературної мови? Адже такі слова, як «упованіє» перекладене «надія», «днесь» - «сьогодні», що, напевно, не є точним перекладом, як і деякі інші. Не перекладаються ж грецькі слова, наприклад «Амінь», «Алилуйя» та інші, яким, можливо, немає прямого перекладу а якщо такий переклад є, то в звучанні мелодики богослужіння такі слова звучать звично і величаво. Тож чи доцільне використання сучасної літературної мови в богослужіннях, якщо інші православні слов'янські країни(напевне, без виключення) як основу використовують староцерковнослов'янську. З глибокою повагою до Вас, Василь з Тернополя.

Чому така пристальна "увага" Російської православної церкви до України. Тут питання тільки в грошах і політиці, чи нас розглядають як ресурсний потенціал на фоні зменшення релігійності населення в самій Росії та збільшення там ісламського фактору.

Чому в церквах УПЦ МП доводилося бачити двохголового орла - герб Російської імперії вже у сучасному виконанні - а церква називається Українська Православна? В одному із храмів я бачила ікону царської родини. Там сказали, якщо не шануватиму її - горіти мені в пеклі. Але я ж розумію скільки рід Романових приніс біди українському народові. То чому УПЦ МП схиляє українців шанувати власних гнобителів і про це в голос ніхто не говорить.

Як пояснити ситуацію, коли сучасні комуністи із фракції Симоненка так активно підтримують і беруть участь у заходах УПЦ МП. Намет в Маріїнському парку... В парламенті навіть депутатьске об'єднання існує, щось типу "за істинне православ'я".

Владико,скажіть будь-ласка яким чином може вплинути вибори нового патріярха в УГКЦ на релігійну ситуацію в Україні? І чи при обранні проправославного глави УГКЦ можливе об'єднання з УПЦ-КП? Дякую

Чому у джерелах загального доступу немає інформації щодо точної кількості приходів УПЦ КП, їх розташування, чисельності прихожан, карт-схем, статистичних данних? Я звісно певен того, що така інформація у всій її детальності є але не оприлюднюється. Чи ця інформація становить таємницю? 2. Чим би ви пояснили цілковиту відсутність форумів УПЦ КП? На приклад, РПЦ приділяє велику місіонерську увагу розвитку таких ресурсів. Чи в цьому не має суттєвої потреби, і це явище (форуми) тимчасове?

Чому в Україні більше церков московського патріархату? Чому УПЦ МП будує нових храмів значно більше ніж КП.

Расскажите о своих детских мечтах? Кто ваши родители? Кто ваша жена и дети? Кто вы, кроме того, что епископ. Дайте какие-то тонкие, человеческие характеристики себя как человека. Спасибо

Скажите пожалуйста, как церковь относится к празднованию масленицы? Как относитесь и отмечаете этот день Вы? Кушаете/готовите блины?

та інші.

Джерело: Церква.info