Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату
щодо діяльності «схиієромонаха Стефана (Сущенко)»

Від липня 2013 р. в Чернігівській області з’явився чоловік, який іменує себе «схиієромонахом Стефаном». Він оселився у с. Вир Ріпкинського району Чернігівської області, де проводить релігійну діяльність.

alt

Ця особа подала прохання про прийняття до кліру Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату. Але з огляду на відсутність документів, які підтверджують його постриження у схиму і посвячення у сан ієромонаха, а також громадянських документів, він не був прийнятий до кліру єпархії до отримання більш докладної та достовірної інформації. Також у зв’язку з цим він не допускався до співслужіння, а лише мав право бути присутнім на службі серед мирян.

Разом з тим стала надходити інформація, що він без отримання належного благословення влаштував у с. Вир храм, звершує там богослужіння, займається «цілительством».

Нещодавно з Житомирської єпархії було отримано відповідь на запит, в якому йдеться про те, що Стефан (Сущенко) є заштатним ієродияконом Житомирської єпархії та полишив її самовільно за скандальних обставин.

6 квітня 2014 р. Чернігівським єпархіальним управлінням УПЦ Київського Патріархату було отримано інформацію про фінансову аферу «схимника Стефана». Користуючись довірою він позичив у громадянки значну суму грошей, нібито на термінове лікування, а повертати борг відмовлявся, посилаючись на важкі особисті фінансові обставини.

Враховуючи вище викладене Чернігівське єпархіальне управління УПЦ Київського Патріархату повідомляє, що особа, яка називає себе «схиієромонахом Стефаном (Сущенко)» не належить і ніколи не належала до духовенства Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату. Достовірних свідчень чи документів, які підтверджують не лише наявність постригу в схиму та посвячення у священичий сан, але і громадянських документів, які посвідчують його особу – він не надав. Діяльність «схимника Стефана» має всі ознаки шахрайства.

Тому Чернігівське єпархіальне управління УПЦ Київського Патріархату застерігає всіх від духовного спілкування зі «схиієромонахом Стефаном (Сущенко)» та від входження з ним у будь-які фінансові відносини, про що єпархіальним архієреєм видано відповідний Указ. Сам «схимник Стефан», у разі продовження аферистичної діяльності, підлягає належній церковній та громадянській відповідальності.

 

ЄВСТРАТІЙ,
архієпископ Чернігівський і Ніжинський

6 квітня 2014 р.