
Цього дня величезна кількість людей стали прихожанами цього собору, щоб помолитися до угодниці Божої Варвари та попросити в неї заступництва у своєму житті.

Отже, напередодні дня святої діви Варвари у Кафедральному соборі у співслужінні єпископату та духовенства всенішне бдіння звершив Святійший Патріарх Філарет. Молитва відбувалася у зворушливій обстановці, адже святу Варвару кияни здавна палко шанували та часто прибігали до неї по допомогу та отримували її. Незчисленна кількість людей вже з самого вечора займала чергу, щоб у день пам’яті великомучениці торкнутися її цілющих мощей.

Під час полієлею всіх прихожан та гостей свята Святійший Владика, стоячи біля раки з мощами святої, помазував освяченим єлеєм, на знак особливої Божої благодаті та милості до своїх людей.
Велично цього дня лунало величання святій діві:
"Величаємо тебе, свята великомученице Варваро і шануємо страждання твої…"
Велично цього дня лунало величання святій діві:
"Величаємо тебе, свята великомученице Варваро і шануємо страждання твої…"

У самий день пам’яті святої у Володимирському соборі Святійший Патріарх звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Йому співслужили преосвященні архієреї та численне духовенство. За богослужіння храм вщент був наповнений шанувальниками святої Варвари, які прибули до собору не тільки з різних куточків Києва, а й з іншим міст та сіл України. До раки з мощами святої линула жива ріка вірних, які бажали помолитися до великомучениці. Під час Літургії віруючих причащав преосвященнійший єпископ Іларіон.


Наприкінці богослужіння під час молебня до святої діви все духовенство на чолі зі своїм Предстоятелем Святійшим Патріархом Філаретом зібралося біля раки з її святими мощами, де звершили особливу молитву, просячи святу, щоб вона молилася до Бога за всю Україну.
Нагадаємо, що 14 листопада цього року було змонтовано новий срібний балдахін над ракою з мощами святої великомучениці Варвари. Вага нового срібного балдахіна – близько 250 кілограмів. Ззовні елементи балдахіна прикрашені позолотою. Виготовлено балдахін на Київському ювелірному заводі. Витрати з її облаштування взяли на себе благодійники.
Також у зв’язку з ювілеєм 1700-ліття мученицької кончини святої Варвари у 2006 р. її мощі, які з 1960 р. постійно перебувають у Володимирському соборі Києва, були перекладені в нову срібну визолочену раку.
Тому святкуючи пам’ять святої великомучениці Варвари будемо й самі її просити про милість та молитву до Всевишнього про спасіння кожного християнина.
Текст: Прес-центр Київської Патріархії; фото: Прес-служба Чернігівської єпархії