14-15 лютого 2014 р. з нагоди свята Стрітення Господнього архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив богослужіння у кафедральному Катерининському соборі.

14 лютого ввечері владика звершив Всенічне бдіння. На Вечірні він очолив літію – особливе моління за Церкву, державну, народ і весь світ, яке завершується благословенням хлібів, пшениці, вина та оливи. На Утрені під час канону архієрей помазував богомольців освяченим єлеєм.

15 лютого вранці архіпастир очолив Божественну літургію. Після читання Євангелія він виголосив проповідь про свято (переглянути повний ВІДЕОЗАПИС). «На прикладі старця Симона ми бачимо, що Господні  обітниці завжди сповнюються, хоча за промислом Божим може бути так, що їхнього сповнення треба чекати тривалий час. І у нашому житті не все те, чого ми прагнемо, навіть доброго, Бог подає нам – але це не привід для відчаю чи сумнівів. Бо ми переконані, що Бог знає краще, що для нас є дійсно корисним і коли нам це подати» – зазначив владика Євстратій.

У зв’язку з тим, що 15 лютого виповнилося 25 років від часу виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, була виголошена ектенія за упокій душ воїнів, загиблих під час війни у цій країні.

Після заамвонної молитви за традицією був відправлений водосвятний молебень та прочитані молитви на освячення свічок у день Стрітення. Також архієрей виголосив молитву за мир і злагоду в Україні та окропив богомольці святою водою.

Після служби освячену воду могли отримати всі бажаючі.

Прес-служба Чернігівської єпархії