8-9 березня 2014 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив святкові відправи у кафедральному соборі великомучениці Катерини у Чернігові. Владиці співслужило духовенство на чолі з настоятелем протоієреєм Романом Кіником.

За церковним уставом у першу неділю Великого посту звершується Торжество Православ’я – свято на честь перемоги над єресями, особливо єрессю іконоборства. Також відповідно до рішення Священного Синоду цього ж дня у кафедральному соборі великомучениці Катерини м. Чернігова звершується святкування на честь чудотворної мироточивої ікони Божої Матері Дубенської-Чернігівської – шанованої у всій Україні святині.

З цієї нагоди 8 березня ввечері архієпископ Євстратій очолив у соборі Всенічне бдіння. На вечірні була звершена літія, а на утрені – проспіване величання Богородиці перед Її чудотворним образом. Під час канону архієрей помазав всіх богомольців освяченим єлеєм.

Цього ж дня після богослужіння архієпископ Євстратій у домовому храмі святителя Феодосія при Єпархіальному управлінні звершив чин постригу в рясофор послушника Дмитра Хвіц, який причислений до братії Вознесенського монастиря в с. Радьківка Прилуцького району Чернігівської області.

9 березня вранці у соборі була звершена Божественна літургія. Після читання Євангелія владика виголосив проповідь про свято Торжества Православ’я, про іконошанування та перемогу правди над силою зла (ВІДЕОЗАПИС).

Після Євхаристійного канону архієпископ Євстратій рукоположив інока Димитрія (Хвіц) у сан ієродиякона.

Після заамвонної молитви навколо кафедрального храму відбувся хресний хід з чудотворною іконою Божої Матері Дубенською-Чернігівською, на чотирьох сторонах церкви були піднесені молитви та звершене окроплення святою водою. Потім у храмі було проспівано молитву до Богородиці та величання.

Після відпусту літургії за уставом був відправлений молебень Торжества Православ’я, піднесені молитви за єдність Церкви Христової, виголошено «Вічну пам’ять» спочилим подвижникам віри та многоліття – православним патріархами, духовенству і всім вірним.

Прес-служба Чернігівської єпархії