2-29 березня 2015 р.

 

2-4 березня 2015 р. з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій перебував у закордонному відрядженні.

 

6 березня, у другу п’ятницю Великого посту ввечері, архієпископ Євстратій у співслужінні духовенства звершив пасію – читання про Страсті Христові з Євангелія від святого апостола Марка. Після цього владика виголосив проповідь.

 

7 березня, в другу суботу Великого посту, коли звершується загальне поминання померлих, архієпископ Чернігівський Євстратій звершив у Катерининському кафедральному соборі заупокійну літургію та панахиду. Перед початком панахиди він виголосив проповідь про значення молитви за померлих.

 

7 березня ввечері архієрей очолив у кафедральному храмі Всенічне бдіння.

 

8 березня, в другу неділю Великого посту, владика Євстратій очолив у Катерининському соборі Божественну літургію. Під час служби він виголосив проповідь про служіння святителя Григорія Палами, архієпископа Солунського та про його вчення про несотворене Божественне світло.

 

9 березня з нагоди річниці від дня народження Тараса Шевченка з благословення архієпископа Євстратія секретар єпархії протоієрей Роман Кіник взяв участь у державних заходах вшанування Кобзаря, які відбулися біля пам’ятника Шевченку на чернігівському Валу.

 

13 березня 2015 р. у третю п’ятницю Великого посту ввечері, архієпископ Євстратій у співслужінні духовенства звершив пасію – читання про Страсті Христові з Євангелія від святого апостола Луки. Після цього владика виголосив проповідь.

 

14 березня, в третю суботу Великого посту, коли звершується загальне поминання померлих, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій звершив у Катерининському кафедральному соборі заупокійну літургію та панахиду. Перед початком панахиди він виголосив проповідь про значення вічне життя – блаженне для праведників та страждальне для грішників.

 

14 березня ввечері з нагоди Хрестопоклонної неділі архіпастир очолив у кафедральному храмі Всенічне бдіння з чином винесення для поклоніння образу Чесного і Животворчого Древа Хреста Господнього.

 

15 березня, в третю неділю Великого посту – Хрестопоклонну, владика Євстратій очолив у Катерининському соборі Божественну літургію. Під час служби він виголосив проповідь про значення Хреста Господнього і Хресної жертви Спасителя.

Того ж дня після завершення літургії архієрей у співслужінні духовенства очолив відспівування загиблого під Вуглегірськом у бою з російськими агресорами військовослужбовця Івана Томилка.

 

18 березня 2015 р. з благословення Святійшого Патріарха Філарета секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський Євстратій взяв участь у засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Рада зустрілася з делегацією Всесвітньої ради церков, що перебувала цими днями у Києві, а також з радником Президента України, народним депутатом О. Богомолець.

 

19 березня з благословення Патріарха Філарета архієпископ Євстратій взяв участь у зустрічі з північно-ірландськими політиками, які розповіли про досвід налагодження мирного процесу в Північній Ірландії. Захід відбувся в Адміністрації Президента України.

Того ж дня владика провів робочу зустріч з радником Президента України Ю. П.  Богуцьким.

 

20 березня, у четверту п’ятницю Великого посту ввечері, архієпископ Євстратій у співслужінні духовенства звершив останню пасію – читання про Страсті Христові з Євангелія від святого апостола Іоана. Після цього владика виголосив проповідь.

 

21 березня, в четверту суботу Великого посту, коли звершується останнє під час посту загальне поминання померлих, архієпископ Чернігівський Євстратій звершив у Катерининському кафедральному соборі заупокійну літургію та панахиду. Перед початком панахиди він виголосив проповідь про сенс земного життя у зв’язку з усвідомленням його неминучого завершення.

 

21 березня ввечері архієрей очолив у кафедральному храмі Всенічне бдіння.

 

22 березня, у четверту неділю Великого посту, владика Євстратій очолив у Катерининському соборі Божественну літургію. Під час служби він виголосив проповідь про духовне сходження в чеснотах у зв’язку з вченням преподобного Іоана Ліствичника, пам’ять якого Церква згадує цього дня.

 

22-25 березня з благословення Святійого Патріарха архієпископ Євстратій перебував закордоном у відрядженні.

 

25 березня з благословення архієпископа Євстратія секретар Чернігівської єпархії протоієрей Роман Кіник відвідав обласне управління Служби безпеки України та поздоровив його працівників з професійним святом.

 

25 березня ввечері у кафедральному соборі святої Катерини м. Чернігова владика у співслужінні духовенства очолив служіння Утрені з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського (Маріїне стояння).

 

26 березня у кафедральному храмі відбулася загальна сповідь духовенства Чернігівської єпархії. Священнослужителі на чолі з архіпастирем звершили Божественну літургію Ранішеосвячених дарів. Під час літургії на малому вході з нагоди свята Пасхи архієпископ Євстратій удостоїв двох кліриків чергових богослужбових нагород: виконуючий обов’язки благочинного Борзнянського району священик Іван Ніколюк був удостоєний права носити жовтий наперсний хрест, а ієромонах Созонт (Назаров) – права носити набедреник під час богослужіння.

Після літургії у кафедральному храмі відбулися чергові єпархіальні збори. Потім владика приймав духовенство у своїй резиденції в будинку єпархіального управління.

 

27 березня ввечері з нагоди свята Похвали Пресвятої Богородиці (суботи Акафіста) архіпастир очолив у кафедральному соборі святої Катерини Утреню з Акафістом Божій Матері.

 

28 березня, в п’яту суботу Великого посту ввечері архієрей очолив у Катерининському кафедральному храмі м. Чернігова Всенічне бдіння.

 

29 березня 2015 р., в п’яту неділю Великого посту, архієпископ Євстратій очолив служіння Божественної літургії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Прилуки. Владиці співслужили настоятель храму і благочинний Прилуцького району протоієрей Віталій Юрочко та священик Михайло Ільницький. Після літургії владика виголосив проповідь про приклад преподобної Марії Єгипетської, як зразок покаяння великих грішників та прощення Богом страшних гріхів. Також він вручив благословенні архієрейські грамоти тим, хто своєю жертовною любов’ю подає приклад служіння Україні.

За богослужінням молився міський голова Прилук Дмитро Барнаш.

Після служби архіпастир оглянув розписи іконостасів храму, які здійснюються стараннями настоятеля та громади храму, і дав їм високу оцінку, а також записав Великоднє вітання для глядачів прилуцького телебачення.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії