12 липня 2015 р., в неділю 6-ту після П'ятидесятниці, коли Церква згадує пам'ять святих первоверховних апостолів Петра і Павла, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій на запрошення настоятеля протоієрея Андрія Пилипчака відвідав с. Озерне Козелецького району.

На паперті храму від імені озернянської громади архієрея короваєм та чудовими власними віршами привітала сільська голова Ольга Григорівна Скоба.

З нагоди храмового свята в місцевій Петро-Павлівській церкві архієпископ Євстратій очолив Божественну літургію. Владиці співслужили настоятель храму і благочинний Козелецького району протоієрей Андрій Пилипчак, секретар єпархіального управління протоієрей Роман Кіник, благочинний Бобровицького району протоієрей Тарас Явдощак, насельники Михайлівського Золотоверхого монастиря архімандрит Лаврентій та ігумен Іов. Співав хор кафедрального собору св. Катерини м. Чернігова.

Під час літургії архієрей звернувся до присутніх з проповіддю, в якій наголосив на тому, що хоча апостол Петро тричі відрікся від Господа, а Савл був гонителем християн і в час земного життя Спасителя не належав до Його учеників, але через щире покаяння вони перемінилися та, завдяки силі благодаті Божої, стали першими серед апостолів, бо потрудилися найбільше. Тому і ми, хоч і впадаємо у гріхи, повинні каятися в них, виправлятися, щоби не загинути, але разом з апостолами і всіма святими мати блаженне вічне життя.

Завершилася літургія традиційним хресним ходом навколо храму з окропленням освяченою водою, читанням Євагелія та молитви до апостолів Петра і Павла.

Після відпусту владика подякував настоятелю, духовенству, хору та всім парафіянам за спільне богослужіння. Особливу подяку він висловив меценату храму Ігорю Бойку з родиною. Настоятель о. Андрій від імені громади привітав архієрея та на знак спільної молитви підніс йому просфору.

Заврешилося храмове свято спілкуванням за братською трапезою.

Прес-служба Чернігівської єпархії