18-19 липня 2015 р. архієпископ Євстратій з нагоди неділі очолив богослужіння у кафедральному соборі св. Катерини м. Чернігова.

Ввечері 18 липня перед початком служби делегація Асоціації земляцтв на чолі з головою, керівником Чернігівського земляцтва у Києві Віктором Ткаченком передала в дар для козацького храму ікону святого праведного Петра Калнишевського, виконану з бурштину.

Далі архієрей очолив Всенічне бдіння, під час читання канону помазавши богомольців освяченим єлеєм.

19 липня, у неділю, владика Євстратій очолив служіння Божественної літургії. Під час проповіді на слова з апостольського читання (Рим. 15:1-7) про те, що нам належить догоджати не самим собі, а ближньому на благо, як і Христос не собі догоджав, архієрей звернув увагу слухачів на обов'язок християнина турбуватися про ближніх «на благо».

Він наголосив на цьому визначенні, пояснивши, що благо ближнього не завжди полягає лише в тому, що йому подобається, але нам потрібно допомагати ближнім боротися з гріхами навіть тоді, коли ближні цього не дуже бажають. І найперший засіб такої допомоги – приклад нашого особистого побожного життя та молитва за ближніх.

З нагоди 7-ї річниці відкриття храму св. Катерини для богослужінь (це сталося 19 липня 2008 р. після того, як за рішенням суду було від церковних дверей забрано незаконні намети промосковських протестувальників) наприкінці богослужіння архієпископ Євстратій сказав коротке слово про наш обов'язок дякувати Богові та на Нього найперше покладати надію, яку Він ніколи не посоромлює. Потім були прочитані дві молитви – подячна за благодіяння та молитва за Україну під час нашестя чужинців.

Прес-служба Ченігівської єпархії