25-26 липня 2015 р. з нагоди 8-ї неділі після П’ятидесятниці, коли Церква також згадує Отців шести Вселенських соборів, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив богослужіння у кафедральному храмі святої великомучениці Катерини.

25 липня ввечері владика у співслужінні духовенства звершив Всенічне бдіння, під час канону помазавши богомольців освяченим єлеєм.

26 липня архієрей очолив Божественну літургію. Після читання з Євангелія (Мф.14:14-21) про чудесне нагодування Спасителем п’ятьма хлібами і двома рибами 5 тисяч чоловік, владика сказав проповідь, у якій звернув увагу присутніх на те, кого саме і чому нагодував Син Божий та які духовні висновки ми можемо зробити з цієї події.

Наприкінці літургії архієпископ Євстратій звернувся з коротким словом, закликавши всіх помолитися про мир і звершення волі Божої у Чернігові. «Ми знаємо, що людей до зла і неправди спокушають злі духи, тому найперше помолимося про їхнє відігнання. А також попросимо прощення за наші гріхи та помолимося за примноження любові» – сказав владика. Після цього він разом з присутніми підніс молитви, вміщені у Требнику: святого Василія Великого про відігнання злих духів, на всяку літію та про примноження любові. Також архієрей благословив речі, зібрані парафіянами для допомоги українським воїнам на Сході, і окропив усіх святою водою.

На завершення служби архіпастир нагадав про святкування 28 липня річниці Хрещення Руси-України та ювілеїв 1000-ліття упокоєння святого Володимира і мучеництва його синів святих Бориса і Гліба. Також від імені кліру та громади владика привітав з минулим Днем народження священика кафедрального собору отця Миколая Апанасенка і проголосив йому «Многая літа!»

Прес-служба Чернігівської єпархії