19 серпня Православна Церква відзначає одне із двунадесятих свят – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. В цей день архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій звершив святкову Божественну літургію з нагоди престольного свята у Спасо-Преображенському храмі м. Ніжина.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Віталій Філозоф та прот. Віталій Бацанський.

За літургією були піднесенні додаткові прохання про мир в Україні та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

По завершенні Божественної літургії владика Євстратій виголосив проповідь та привітав настоятеля та громаду з храмовим святом, а також прочитав молитви на освячення винограду та плодів, після чого окропив приношення вірян освяченою водою. В свою чергу протоієрей Віталій Філозоф подякував владиці за візит та очолену ним молитву.

Сьогодні, окрім великого християнського свята – Преображення Господнього – ніжинці святкують також – чергову річницю від дня заснування Спасо-Преображенської церкви. Серед містян вона більш відома під назвою «Тарасова», адже саме тут, на подвір’ї храму, 17 травня 1861 року зупинилась похоронна процесія, що проводжала в останню путь Тараса Шевченка.

Прес-служба Чернігівської єпархії