У четверту неділю Великого посту Православна Церква згадує святого Іоанна Ліствичника, ігумена Гори Синайської, автора духовного повчального твору «Ліствиця» про поступове сходження через чесноти від буденного земного гріховного життя до вічного блаженства і святості. 10 квітня Церква згадує і преподобномученика Євстратія Києво-Печерського, ченця Київської Лаври, який, будучи захоплений у полон і проданий у рабство, постраждав у Криму за свою вірність Богові – на Великдень був розіп’ятий на хресті.

З нагоди свята ввечері 9 квітня 2016 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив у кафедральному храмі Всенічне бдіння. Була звершена літія, а на Полієлеї – проспіване величання преподобномученику Євстратію. Під час канону богомольці, перед помазанням освяченим єлеєм, прикладалися до ковчега з часточками мощей преподобних Печерських, серед яких – і часточка мощей препмч. Євстратія.

10 квітня зранку архієрей очолив Божественну літургію. Після прочитання Євангелія вин виголосив проповідь. По завершенні літургії з нагоди тезоіменитства преосвященного владики Євстратія був звершений подячний молебень. Від імені духовенства і мирян єпархії, кліру і парафіян кафедрального собору архієпископа привітав настоятель, секретар єпархіального управління протоієрей Роман Кіник, а від громади – заступник голови Андрій Лісовий. Владика у короткому слові у відповідь подякував за вітання та просив молитовної підтримки у звершенні служіння.

Виконуючи доручення Святійшого Патріарха Філарета, архієрей вручив високу церковну нагороду – орден великомученика Юрія Переможця – голові Чернігівської обласної ради ветеранів Анатолію Москаленку.

З нагоди іменин на адресу єпархіального архієрея надійшли вітання від Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча, директора Держдепартаменту Міністерства культури України у справах національностей та релігій Андрія Юраша, інших поважних осіб.

Прес-служба Чернігівської єпархії