За тиждень перед Великоднем Православна Церква відзначає подію, про яку розповідається в Євангелії – урочисте входження Господа Ісуса Христа у Єрусалим, з якого розпочинаються останні дні Його земного життя перед Тайною вечерею, Страстями, Хресною смертю і погребінням. На спогад про людей, які на знак радості зустрічали Спасителя з віттям дерев і віттям пальм, за традицією у це свято віруючі в нашому краї приходять на богослужіння з віттям верби. Тому цей день також іменується Вербною неділею.

З нагоди свята 23-24 квітня 2016 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив богослужіння у кафедральному Катерининському соборі. Йому співслужили настоятель, секретар Єпархіального управління протоієрей Роман Кіник та клір храму.

23 квітня ввечері було відправлене Всенічне бдіння з літією. Під час полієлею за уставом відбулося освячення верби, а під час читання канону архієрей помазав богомольців благословенною оливою.

24 квітня вранці архієпископ очолив Божественну літургію. З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи під час богослужіння були виголошені молитви за здоров’я ліквідаторів та інших постраждалих, а також за упокій чорнобильців, загиблих і померлих від хвороб. На літургії серед інших парафіян молилися керівники та члени обласного осередку громадської організації «Союз Чорнобиль України».

Після євангельського читання владика виголосив проповідь, підкресливши, що Вхід Господній у Єрусалим є подібним до входження Спасителя в життя кожного з нас – одні зустрічають Сина Божого з радістю та залишаються вірними Йому, а інші відкидають. Тож це свято є закликом до кожного з нас усвідомити, на якому боці – учеників Христових чи натовпу, який вимагатиме розп’яття Ісуса з Назарету – ми обираємо бути.

Наприкінці богослужіння архієпископ Євстратій виконав доручення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і вручив чорнобильцям церковні нагороди – орден, медалі «За жертовність і любов до України» та Благословенні грамоти. Також були вручені громадські нагороди.

Урочиста відправа завершилася благословенням на церковному подвір’ї верби та іншого віття, яке парафіяни принесли з нагоди свята.

Прес-служба Чернігівської єпархії