З благословення Святійшого Патріарха Філарета та на запрошення Посла України в КНР Олега Олексійовича Дьоміна архієпископ Чернігівський Євстратій з 30 квітня по 5 травня 2016 р. перебував у Китаї для святкування Великодня з місцевою українською громадою.

29 квітня ввечері владика вилетів з Києва і 30 квітня прибув до столиці Китайської Народної Республіки м. Пекіна. Ввечері Великої суботи у приміщенні Посольства України він розпочав Великоднє богослужіння, за яким молилися працівники Посольства з родинами, українці, що проживають в столиці Китаю, а також православні гості з Грузії, Білорусі та Румунії. Це було перше україномовне богослужіння архієрея Київського Патріархату, звершене у Китаї.

Пасхальна утреня розпочалася на подвір'ї Посольства співом «Христос Воскрес…» та продовжилася у святково прикрашеній залі. Після утрені було звершено літургію. Після читання Євангелія архієпископ Євстратій оголосив Пасхальне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, а на запричасному стиху – власне Великоднє вітання.

Наприкінці літургії були прочитані молитви та на честь рівноапостольних Володимира і Ольги освячена новозбудована каплиця при українській дипломатичній місії. Завершилося Пасхальне богослужіння освяченням пасок, крашанок та інших святкових страв.

1 травня 2016 р. о 12 годині дня архієпископ Євстратій відправив у Посольстві біля каплиці Пасхальний молебень та освятив великодні приношення. О 17 годині разом з Послом Олегом Дьоміним владика привітав зі святом українську студенську громаду Пекіну, яка організувала відзначення Пасхи.

2 травня архієрей відбув до м. Шанхай, де ввечері того ж дня у приміщенні Генерального консульства України звершив Пасхальний молебень і освятив великодні страви для присутніх працівників дипломатичної місії, їхніх родин та членів української громади.

3 травня владика мав можливість ознайомитися з визначними місцями Шанхаю, а 4 травня – оглянути Пекін. 5 травня архієрей відбув до України.

У поїздці владику супроводжував керівник громадської організації українсько-китайського співробітництва «Ланьхва» Юрій Котик, який сприяв організації візиту.

Прес-служба Чернігівської єпархії