4-5 лютого 2017 р. архієпископ Євстратій очолив богослужіння у соборі святої Катерини м. Чернігова.

4 лютого, у суботу ввечері, владика з духовенством відправили Всенічне бдіння.

5 лютого ранком, у неділю, коли Церква подає для повчання читання євангельської притчі про митаря і фарисея, архієрей очолив Божественну літургію. Він виголосив проповідь, пояснивши значення прочитаної притчі для правильного здіснення посту Святої Чотиридесятниці, що розпочнеться з 27 лютого.

«Піст – це не лише утримання від їжі, але також час загальної стриманості, час покаяння у гріхах, час смирення і молитви. Бо через нестриманість у їжі та непослуж Богові, через гордість людство в особі прабатьків Адама і Єви впало у гріх. Повернутися до блаженного райського стану з Божою допомогою ми здатні лише через протилежні гріхам чесноти, долаючи нестриманість – самообмеженням, переступ заповідей – покаянням, гордість – смиренням. Прикладом всього цього є митар з притчі, який хоч і був грішником, але отримав виправдання від Господа через смиренне покаяння та молитву» – зазначив ієрарх.

Наприкінці відправи був звершений молебень до преподобного Меркурія перед його святими мощами, виголошені молитви до нього та до Господа за Україну в час нашестя ворогів.

Після богослужіння на запрошення організаторів владика помолився перед початком флеш-мобу на підтримку українських воїнів, що відбувся поруч з Катерининським собором.

Прес-служба Чернігівської єпархії