15 лютого 2017 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив Божественну літургію в кафедральному соборі святої вмц. Катерини м. Чернігова. Йому співслужив клір храму.

Після читання Євангелія владика сказав проповідь, підкресливши багатогранність відзначення Стрітення Господнього.

«Сьогодні ми святкуємо біблійну подію, про яку чули щойно з читання – зустріч праведним Симеоном Богоприїмцем Спасителя у храмі Єрусалимському. Ця подія вказує нам на виконання пророцтв і обітниць Божих – як обіцянки самому Симеону, що він раніше смерті побачить Месію, так і загальної обітниці людству не залишити його у рабстві гріху, але послати Спасителя – Помазаника Божого.

Також ця подія є символічною зустріччу Старозавітньої Церкви в особі праведних Симеона та Анни – з Сином Божим, який прийшов скласти Новий Завіт з людьми, відкрити двері Раю та звільнити від рабства злу і смерті.

Свято Стрітення за богослужбовим уставом є Богородичне – і ми особливо вшановуємо Діву Марію, у якій таємничо зустрілися і поєдналися божество і людство, дві природи поєднані Особою Сина Божого. Приклад Богородиці нагадує нам про наш обов'язок також відкрити себе для виконання волі Божої.

Це свято спонукає кожного з нас зустріти Бога, відкрити двері свого серця, щоби Той, Хто стукає – увійшов і оселився в нас, очистивши від усякої скверни.

За традицією цього дня ми звершуємо особливе благословення свічок, які символічно нагадують нам про обов'язок християн бути світлом для світу, мати полум'яну віру, виявляючи її в теплі любові до ближніх» – сказав у проповіді архієрей.

Урочисте богослужіння завершилося молебнем з відправою чину освячення води та благословенням свічок.

Прес-служба Чернігівської єпархії