17 лютого 2017 р. в приміщенні Чернігівського кіно-культурного центру національного і патріотичного виховання дітей та молоді, під егідою обласної організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» відбулася презентація створеного при ній «Чорнобильського культурно-інформаційного центру». На запрошення голови обласної організації «Союз Чорнобиль України» Анатолія Лігуна в події взяв участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Серед почесних гостей заходу були також заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова та директор Департаменту культури ЧОДА Олександр Левочко.

Виступаючи з вітанням архієпископ Євстратій зазначив, що між організацією чорнобильців і єпархією Київського Патріархату склалися добрі відносини взаємодії та співпраці. Як видимий знак цього у кафедральному соборі від об'єднання чорнобильців Чернігівщини був прийнятий в дар образ «Спас Чорнобильський» – ікона, яка одночасно нагадує і про біду, і про надію на Божий захист та допомогу. «За кожним богослужінням ми молимося про живих і померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ми шануємо вас – тих, хто в дні катастрофи захистив нас від можливих гірших її наслідків» – зазначив архієрей.

За співпрацю з Церквою, активну громадську діяльність, з нагоди 30-ї річниці ліквідації аварії на ЧАЕС та 75-ліття від дня народження владика Євстратій вручив голові обласної організації та віце-президенту Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» А. Лігуну патріаршу нагороду – орден святого Володимира ІІІ ступеня. Архієрей побажав Анатолію Михайловичу міцного здоров'я, наснаги та Божого благословення у добрих справах.

Після урочистої частини відбулося представлення першого проекту інформаційного центру – створеного під егідою об'єднання чорнобильців документального фільму «30 років пам'яті».

Прес-служба Чернігівської єпархії