19 лютого 2017 р., у неділю, коли читається уривок з Євангелія про Страшний Суд (Мф. 25:31-46), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив служіння Божественної літургії у кафедральному соборі св. Катерини.

Після євангельського читання архієрей сказав проповідь про Страшний Суд. «Найперше ми маємо пам'ятати, що Суд буде, що всі постануть перед Христом, Який прийде у славі. І Суд цей називається Страшним тому, що він остаточний, а присуд його – незмінний.

Для того, щоби нам опинитися серед праведників, а не серед грішників, щоби унаслідувати Царство Небесне, а не вічні муки, Господь дає нам настанову – виявляти любов до Бога і ближнього. Бо у справах милосердя ми служимо через ближніх Самому Христу. І це служіння є не лише для обраних – премудрих, чи багатих, чи владоможних, чи якимось іншим чином особливо виділених серед загалу. Це служіння здатен здійснити кожен, бо кожен може голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого зодягти, прийняти подорожнього, відвідати хворого чи ув'язненого, і через це послужити Ісусу Христу» – зазначив архієпископ.

Після відпусту він також нагадав, що від понеділка на трапезі не споживається м'ясо, а лише молочні продукти. «Наступний тиждень називають Масляницею, але це не для означення розваг і веселощів, а для нагадування, що ми входимо в час посту, і вже відтепер накладаємо на себе обмеження» – нагадав владика Євстратій.

Прес-служба Чернігівської єпархії