3 березня 2017 р., в п’ятницю Першої седмиці Великого посту, архієпископ Чернігівський Євстратій очолив у кафедральному Катерининському соборі служіння Літургії Ранішеосвячених Дарів і за традицією благословив коливо в пам’ять про великомученика Феодора Тирона.

Архієрею співслужили клірики храму на чолі з настоятелем, секретарем Єпархіального управління протоієреєм Романом Кіником.

Перед початком читання молебного канону до вмч. Федора архієпископ сказав слово про подвиг цього святого та про традицію освячувати коливо в п’ятницю першого тижня посту.

«Імператор Юліан Відступник сподівався через таємне окроплення кров’ю ідольських жертв усіх харчів на ринках Константинополя викликати замішання і спокусу як серед християн, так і серед всього населення міста. Але Бог через явлення великомученика Федора Тирона, мужнього воїна, який постраждав за вірність Христу і не відрікся від Бога заради земного благополуччя, викрив намір злого правителя.

Ця подія є для нас прикладом того, що тим, хто щиро хоче бути вірним Богові, не можуть стати перешкодою підступи ані людей, ані злих духів. Бо звершиться те, про що ми чуємо зараз, у дні посту під час читання Великого повечір’я у словах пророка Ісаї: І коли яку раду надумаєте – зруйнує Господь.

Великомученик Федор Тирон, якого ми прославляємо і молитви до якого зараз будемо підносити, вшановується не просто за те, що страждав від мук – адже муки терплять і грішники, і самі духи злоби зазнають мук в пеклі. Він вшановується як сповідник віри, вірний свідок Божий, який власним життям визнав Єдиного Бога і віддав його, як найцінніший дар, заради любові до Христа. Адже слово мученик грецькою мовою звучить як мартірос, тобто свідок. Тому спогад про святого наставляє і нас бути свідками перед світом, перед ближніми, щоби люди, бачачи нашу віру та її плоди в добрих ділах, прославляли Отця нашого Небесного» – сказав ієрарх.

Після проповіді був прочитаний канон молебний до великомученика Федора Тирона та благословлено коливо на честь нього.