11 березня 2017 р., в суботу другого тижня Великого посту, коли за церковним уставом звершується загальне поминання померлих, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив заупокійні богослужіння у кафедральному Катерининському соборі.

Владиці співслужив клір храму.

Під час Божественної літургії архієрей сказав проповідь про важливість пам’ятати про смерть. «Пам’ятай свій останній день і не згрішиш повіки – говорить премудрий Соломон. І Це дійсно так, бо якби людина знала, що сьогодні чи завтра вже завершується її земний шлях, то чи прагнула би вона в ці останні години здобувати багатства, купувати майно, добиватися влади, шукати почестей чи ще чогось подібного із скороминучих речей віку цього? Чи навпаки – готувалася би до вічності, прагнула би розкаятися в гріхах, полишити по собі плоди добрих діл та найкращі спогади ближніх? Очевидно, що мудра людина робила би друге, а не перше.

Тож коли ми згадуємо наший померлих, підносимо за них свої молитви, ми також нагадуємо і собі самим про наближення часу, коли маємо з цього тимчасового життя перейти у вічність. Часу, коли маємо постати перед Престолом Божим і дати звіт про те, як ми використали дар життя, даний нам Господом» – сказав серед іншого архієпископ.

Під час заупокійної ектенії були піднесені молитви за воїнів і всіх, хто віддав своє життя за волю і незалежність України, звучала молитва за заморених голодом, замордованих безбожниками, убитих у війнах, померлих від Чорнобильської катастрофи, загиблих від нашестя чужинців.

Після літургії було відправлено велику панахиду.