11-12 березня 2017 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив служіння у кафедральному соборі св. Катерини.

11 березня ввечері він очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею було проспіване величання святителю Григорію Паламі. На каноні архієрей помазував богомольців освяченим єлеєм.

Зранку 12 березня у кафедральному храмі була звершена архієрейська Божественна літургія.

Перед її початком були прочитані молитви на освячення нових ікон, напередодні встановлених в іконостасі: чотирьох апостолів-євангелистів і двочасного образу Благовіщення Богородиці на Царських вратах, а також ікон великомученика Пантелеймона і святителя Спиридона Тримифунтського.

Після читання Євангелія (Мк. 2:1-12) владика сказав проповідь про значення для розуміння нашого спасіння вчення святителя Григорія Палами про несотворене Божественне світло.

«Ми чули з Євангелія, що Спаситель простив гріхи розслабленому, тобто паралізованому, а книжники, почувши це, обурилися, бо вважали це богохульством, адже лише Бог може прощати гріхи. Тоді Господь викрив їхні думки, вказавши, що повернути здоров’я невиліковно хворому не легше, ніж простити гріхи. Але щоби вони переконалися у владі Сина Людського і зцілювати, і прощати гріхи – Він сказав розслабленому встати, і той встав та пішов здоровий.

Звернімо увагу, що Божественна влада прощати гріхи дана Сину Людському, Ісусу Христу, Який у єдності Божественної іпостасі з’єднав божество і людство, Творця і творіння. Тобто властиве Богу стає можливим в Ісусі Христі і для людини.

Святитель Григорій також звертає увагу на те, що Людина Ісус Христос просяяла на Фаворі Божественним, несотвореним світлом, тим самим засвідчивши, що у Христі і через Христа можливе єднання Бога і людини.

Праведники як сонце засяють у Царстві Отця їхнього – говорить Спаситель у Євангелії про життя майбутнього віку. Ми самі в собі не маємо джерела цього світла, але можемо наповнюватися ним від Того, про Кого сказано: Бог є Світло і немає в Ньому ніякої темряви. Тому в час Великого посту ми згадуємо про святителя Григорія Паламу та його вчення, щоби нагадати собі необхідність бути світлом для світу, просвітлюватися несотвореним Божественним сяйвом благодаті, яку ми отримуємо у спілкуванні з Господом у таїнствах і молитві» – сказав серед іншого ієрарх у проповіді.

Після відпусту літургії архієрей оголосив про розклад богослужінь на наступний тиждень та про підготовку чергової поїздки з волонтерською допомогою до воїнів на Сході України.