17 березня 2017 р. ввечері, у п’ятницю Третьої седмиці Великого посту, архієпископ Чернігівський Євстратій у кафедральному храмі св. Катерини відправив третю пасію, прочитавши 22 та 23 розділи з Євангелія від апостола Луки про страждання і хресну смерть Господа Ісуса Христа.

Після читання він сказав проповідь.

«Зло завжди намагається сховатися під виглядом добра, бо якби воно приходило до людини під власним виглядом, то людина тікала б від нього, а не спокушалася ним – сказав серед іншого у проповіді архієпископ Євстратій. – Так і всі ті, хто видавав Спасителя на смерть, хто зрадив Його, думали, що роблять добру справу.

Іуда вважав, що так він підштовхне Месію виявити свою силу перед начальниками народу і тим самим швидше стати царем. Петро так прагнув бути біля Ісуса, що через страх розлучитися з Ним тричі відрікся перед тими, які могли його викрити як ученика і тим самим віддалити його від Спасителя.

Синедріон вважає, що осуджуючи Ісуса з Назарету вони рятують від небезпеки народ. Пилат знає, що приведений до нього є невинний, але осуджує Його, щоби не допустити бунту і захистити себе перед наклепом у невірності кесарю. А натовп вимагає розп’яття, бо вважає, що позбавляється богохульника. Всі вважають, що чинять добре – але стають співучасниками боговбивства.

Це є наука для нас: не бути самовпевненими і випробовувати думки, чи справді вони згідні з волею Божою і чи справді є добром те, що таким видається на перший погляд» – підсумував архієрей.