18 березня 2017 р., в суботу третього тижня Великого посту, коли за церковним уставом звершується загальне поминання померлих, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив заупокійні богослужіння у кафедральному Катерининському соборі.

Владиці співслужив клір храму. На заупокійній ектенії були піднесені молитви за воїнів і всіх, хто віддав своє життя за волю і незалежність України, звучала молитва за заморених голодом, замордованих безбожниками, убитих у війнах, померлих від Чорнобильської катастрофи, загиблих від нашестя чужинців.

Під час Божественної літургії архієрей звершив рукоположення парафіянина храму Максима Щербини на диякона.

Після відпусту літургії владика сказав проповідь про значення молитви за померлих. «Моліться один за одного – наставляє нас Писання. Це не просто добра порада, але заклик, повеління: моліться! І сказано це щодо всіх, а не лише щодо тих, кого ми бачимо.

У Бога немає мертвих, і наші померлі є мертвими лише для нас, бо вони відійшли від нашого світу, але вони живі у Господа. Тому як ми молимося за живих, яких не бачимо поруч, так само ми повинні молитися і за померлих, яких не бачимо, але які живі душею і потребують нашої молитви» – сказав серед іншого архієпископ.

Після літургії було відправлено велику панахиду.