ПАСХА ХРИСТОВА 2009У ніч з 18 на 19 квітня преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон звершив пасхальну утреню і святкову Божественну літургію у кафедральному храмі святої великомучениці Катерини.

О 23.30. відбулося богослужіння пасхальної полуношниці, яку відслужили духовенство храму на чолі з секретарем єпархіального управлінння прот. Романом Кіником.  Під час цієї служби була занесена до вівтаря і покладена на престіл плащаниця Спасителя.


ПАСХА ХРИСТОВА 2009

ПАСХА ХРИСТОВА 2009

Близько опівночі під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе» навколо храму св. вмч. Катерини був звершений Хресний хід, який очолив єпископ Іларіон. Хресний хід завершився перед вхідними дверима храму, де вперше цього року пролунало: «Христос Воскрес!». Тут, на паперті храму, преосвященнійший владика розпочав пасхальну Утреню, яка продовжилася вже у храмі. Вкінці утреньої єпископ Іларіон прочитав віруючим Пасхальне послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ПАСХА ХРИСТОВА 2009

Однією з особливостей Пасхального богослужіння є читання Євангелія багатьма мовами. Зокрема, за літургією Священне Писання було прочитано українською, латинською, церковно-слов’янською, англійською, російською, білоруською мовами.

ПАСХА ХРИСТОВА 2009

Під час літургії було виголошене Пасхальне послання преосвященнійшого Іларіона єпископа Чернігівського і Ніжинського боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. За богослужінням владика причастив всіх бажаючих Святих Христових Таїн.

ПАСХА ХРИСТОВА 2009

Після Божественної літургії преосвященнійший владика звершив освячення артоса, а також пасхальних пасок і яєць.

Слід зазначити, що свято Воскресіння Христового у 2009 році - це перша Пасха в храмі святої великомучениці Катерини за останні 73 роки.

фото: Олександр Ясенчук
Прес-служба Чернігівськї єпархії