Семінар по проведенню літніх молодіжних та дитячих таборів1-2 травня на базі Київської Православної Богословської Академії відбувся навчальний семінар «Організація православних дитячих та молодіжних таборів». З благословення преосвященнійшого єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона у роботі семінару взяв участь керівник прес-служби єпархії Шмуригін Олександр.


Семінар було проведено з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Синодальним управлінням у справах молоді.

Семінар по проведенню літніх молодіжних та дитячих таборів

Особливістю семінару стало те, що його навчальна частина повністю базувалася на досвіді проведення православних дитячих та молодіжних таборів УПЦ Київського Патріархату. Семінар виробив основний каркас програми будь-якого православного літнього табору. Зокрема православний табір має відбуватися з благословення правлячого архиєрея під керівництвом настоятеля чи відповідального священика. Невід’ємною частиною православного табору є водосвятний молебень на початку, ранкові та вечірні молитви, священик-духівник, лекції-бесіди, монастирський чи парафіяльний храм поблизу, Літургія, сповідь і причастя усіх учасників табору, паломництва та екскурсії, елементи національно-патріотичного виховання. На цій основі має будуватися уся розважальна і відпочинкова частина таборової програми.

Семінар по проведенню літніх молодіжних та дитячих таборів

Учасники семінару обговорили такі важливі питання як роль духівника на дитячому таборі, взаємовідносини молоді різної статі під час таборового життя, одягу таборян, купання, дисципліни у таборі, вирішення можливих конфліктних ситуацій тощо.
Семінар по проведенню літніх молодіжних та дитячих таборів

Участь у заході взяло понад 60 осіб, що представляли усі області України. Семінар збагатив досвідом всіх хто прийняв у ньому участь і націлив священиків та активістів молодіжної роботи на самовідданну і жертовну працю влітку задля воцерковлення дітей та молоді.

Інформаційний відділ
Синодального управління
УПЦ Київського Патріархату
у справах молоді
Джерело: Прес-центр Київської Патріархії