Батурин,покровський храм14 жовтня в день Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон відслужив Божественну Літургію в Свято-Покровському храмі м. Батурина.


Владика, разом з духовенством і віруючими, молитовно прославив Пресвяту Матір нашу Богородицю і помолився, щоб Пресвята Владичиця не залишала нас – людей, своєї помочі і заступництва, і завжди покривала нас чесним своїм омофором. Під час Літургії владика Іларіон нагородив настоятеля храму прот. Романа Кривка митрою.


 
В цей же день єпископ Іларіон взяв участь у відкритті другої черги Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут» та урочистому відкритті Музею Героїв Крут. Урочисту подію очолив Президент України – Віктор Андрійович Ющенко. У церемонії також взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Наталія Романова, Віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, Міністр культури і туризму Василь Вовкун, представники адміністрації Президента, громадськість, студентство.


 
О 16 годині дня преосвященнійший владика Іларіон відслужив біля пам’ятного знаку «Борцям за волю України» в м. Чернігові заупокійну панахиду за всіх, хто поклав своє життя за волю, славу і незалежність нашої України. Також владика взяв участь у патріотичному мітингу, який проводила Українська Народна Партія. Після мітингу відбувся концерт народних хорів і колективів м. Чернігова.
 
Свято Покрова Пресвятої Богородиці – є великим Богородичним святом. Це свято – козацьке, це свято – вояків УПА, це свято – українського православного народу, і храми, названі на честь Покрова Пресвятої Богородиці, є цьому доказом. Справді, як зазначив преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон «..це свято почалося з Константинополя, але на сьогодні так урочисто і так велично святкується воно тільки в Україні. Мабуть сама Цариця Небесна обрала наш народ, і те, що ми так урочисто святкуємо це свято і шануємо Пресвяту Владичицю нашу Богородицю, тому і завжди отримуємо небесний покров, її молитвами уникаємо багатьох негараздів і маємо можливість отримувати всі земні блага тут на землі і унаслідувати в майбутньому Царство Небесне.».

Пресвята Богородице спаси нас!Радуйся Радосте наша, покрий нас від всякого зла Чесним Твоїм омофором!

Прес-служба Чернігівської єпархії