16 жовтня 2008 р. єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон освятив хрест на купол Свято-Воскресенського храму в м. Батурині. Преосвященнійшому владиці співслужили благочинний Бахмацького району прот. Роман Кривко та благочинний Конотопського району прот. Олександр Перепелиця (Сумська єпархія).

Дерев’яний храм Воскресіння Христового будується на територіїї  "Батуринської фортеці з цитаделлю". Ця фортеця, що входить до комплексу державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» відбудовується за ініціативи Президента України Віктора Андрійовича Ющенка.
 
Разом з єпископом Іларіоном під час освячення молились губернатор Чернігівської області Хоменко Володимир Миколайович, гості з Києва (Міністерство регіонального розвитку і будівництва України), Харкова (обласна держадміністрація), Чернігова, мешканці Батурина і працівники.У своєму слові преосвященнійший владика виголосив проповідь про значення храму для віруючих і важливість віри і духовності для українського народу, підкресливши що «цей храм, на купол якого щойно освятили і встановили хрест, буде нести місію лікування людських душ, буде місцем зустрічі людини з Богом і ще однією цеглинкою в справі побудови духовності і процвітання нашої Батьківщини».


 


За християнською традицією всі присутні з благоговінням приложилися до освяченого хреста, просячи в Бога благодатної допомоги на добрі справи.
 
 Прес-служба Чернігівської єпархії