baturyn1114 листопада в рамках заходів до 300-их роковин Батуринської трагедії 1708 року в м. Батурині було здійснено перепоховання останків жертв цієї жахливої події. В цей день преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон у спіслужінні духовенства Чернігівської єпархії відслужив заупокійну панахиду за загиблими і невинно вбитими у цій страшній для всього українського народу трагедії.

Владика взяв участь у поминальній ході, під час якої були перенесені останки жертв тих жахливих і минулих часів. Заупокійні молитви виконував один з найкращих хорових колективів Чернігівської області академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського. Після панахиди останки жертв перепоховали у крипті, розташованій під новозбудованим храмом.

поминальна хода

поминальна хода

перепоховання

заупокійна панахида

заупокійна панахида

хор ім. Д.Бортнянського

У заходах взяли участь міністр культури України Василь Володимирович Вовкун, голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Миколайович Хоменко, делегації від районів області та регіонів країни, представники політичних і громадських організацій та сотні віруючих, які прийшли згадати загиблих і невинно вбитих людей та помолитись за їхні душі.

учасники поминальних заходів

Закінчилися заходи покладанням квітів біля пам’ятного знаку Батуринської трагедії – “Розп’яття Господа нашого Ісуса Христа”.

покладання квітів

покладання квітів

Пам'ятний знак Батуринської трагедії

Прес-служба Чернігівської єпархії