hram7m14 листопада 2008 року преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон освятив новозбудований Свято-Воскресенський храм в місті Батурині. Владиці Іларіону співслужили секретар Чернігівського єпархіального управління священик Роман Кіник, духовенство Чернігова та Чернігівської єпархії. На освяченні були присутні міністр культури України Василь Володимирович Вовкун, голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Миколайович Хоменко, представники обласної та районної влади, гості з інших регіонів України, паломники, туристи та прихожани.

освячення престолу

освячення престолу нового храму

молитва під час освячення

хресний хід зсвятими мощами навколо храму

молитва перед ходженням до храму

Церква побудована на території відтвореної цитаделі міста Батурина, де знаходився, знищений під час штурму російськими військами, старовинний храм Воскресіння Господнього.

Первісного вигляду церкви в історичних матеріалах не збереглося. Церква збудована за зразком православних українських храмів кінця 17 століття майстрами зі Львівщини за сприяння Харківської облдержадміністрації. Дерев’яний храм побудований без єдиного цвяха. Під церквою розташована крипта, де перепоховано останки жертв Батуринської трагедії.

Головним ініціатором відродження святині, як і всього комплексу державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» є Президент України – Віктор Андрійович Ющенко.

Батуринська цитадель

hram7

Отже, стараннями держави в Батурині постав ще один островок духовності (це вже другий храм УПЦ Київського Патріархату в місті), на якому, ухиляючись від суєти і турбот життєвого моря, віруючі батуринці будуть освячуватись і наближатися до Бога, зміцнюючись в любові до Нього, ближнього та до рідної Батьківщини.

Відродження храму Воскресіння є символічним. Господь наш Ісус Христос помер і на третій день воскрес, храм Воскресіння був знищений і знову постав. Колись, повністю зруйнований, Батурин зник з лиця землі і відновився. Воскресне, піднесеться і розквітне Україна! Нам залишається працювати і вірити в це…і по вірі нашій буде нам!


Фото: прес-служба Чернігівської єпархії, Чернігівська облдержадміністрація

Прес-служба Чернігівської єпархії