Віруючі в храмі св.мч.Параскеви в м.ЧерніговіУ суботу 6 грудня частина лікарів та медсестер Деснянської районної поліклініки Київського територіального медичного об’єднання відвідали Чернігів. Екскурсію було організовано священиком Парафії святого Іоана Предтечі цього району, викладачем Київської Православної Богословської Академії – протоієреєм Іваном Михайлишин. Значну частину екскурсантів складали працівники жіночої консультації поліклініки.

Саме в цьому медичному закладі уже майже рік проводяться цікаві і змістовні лекції для вагітних жінок – майбутніх мам. Тут їм пропонується послухати такі теми: “Роль жінки-матері в християнській сім’ї ”, “Сімейні проблеми в питаннях і  відповідях”, “Духовна і морально-психологічна підготовка до пологів”, “Народження дитини – дар Божий”, “Морально-психологічна допомога  при виникненні післяпологового синдрому”, “Вибір православного імені для новонародженої дитини”, “Значення Таїнства Хрещення в житті людини”, “Елементи християнського виховання дітей” та інші. Лекції проводяться о.Іваном Михайлишин і супроводжуються показом документальних фільмів на вказані теми. Закінчуються вони численними запитаннями, на які священик дає відповіді.

Подорож до Чернігова розпочалася із молитви в каплиці, що на вулиці Марини Цвітаєвої. Під час переїзду до Чернігова екскурсанти жваво спілкувались із о.Іваном.

Перебуваючи у Чернігові медики відвідали головні святині міста: Свято-Троїцький монастир, Антонієві печери, Єлецький жіночий монастир, Спасо-Преображенський храм, Борисо-Глібський собор, храм святої великомучениці Катерини, храм Михіїла і Феодора Чернігівських, П’ятницьку церкву. З особливою цікавістю екскурсанти піднімались в підкупольну частину Катерининської церкви і своїми враженнями ділились між собою. Дуже змістовну екскурсію вкотре проводив працівник військово-історичного відділу Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського Максим Благодатний.
palomnyctvo1

palomnyctvo2

Повертаючись назад, всі активно обговорювали побачене і почуте. А прибувши до Києва вознесли свою подячну молитву Богу за надану можливість доторкнутись до духовних джерел українського православ’я, яким багата свята Чернігівська земля.

Прот. Іван Михайлишин