26 грудня 2012 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій був присутній на сесії Чернігівської міської ради під час розгляду прохання Чернігівської єпархії Київського Патріархату про передачу їй у власність будинку, в якому розміщене єпархіальне управління. З таким проханням раніше єпархія звернулася до ради та міського голови Олександра Соколова.

 

Владика виступив перед  депутатами на підтримку прохання, навівши кілька аргументів. Будинок по вул. Коцюбинського, 37 у Чернігові був наданий містом в оренду єпархії Київського Патріархату в 2000 році. Це будівля кінця 1960-х років, яка згідно документів знаходилася на момент передачі частково у задовільному, частково в незадовільному стані.

 

Протягом наступних років за кошти єпархії було проведено спочатку терміновий ремонт, щоби можна було користуватися приміщенням, а у 2003-2004 роках було проведено капітальний ремонт. Кошти, вкладені у ремонт, у кілька разів перевищують балансову вартість будівлі.

 

Також при єпархіальному управлінні під час реконструкції було облаштовано домовий храм на честь святителя Феодосія Чернігівського. Тому для віруючих Київського Патріархату будинок єпархії не лише адміністративна споруда, але й святе місце – церква.

 

Враховуючи все це єпархія і звернулася до міської ради та Чернігівського міського голови Олександра Соколова з проханням  передати приміщення єпархіального управління у власність, адже очевидно, що в якийсь інший спосіб, окрім як для церковних потреб, ця будівля вже не повинна використовуватися.

 

ВІДЕО виступу архієпископа Євстратія (від «Високого валу»)

 

Після промови владики міський голова поставив на голосування пропозицію про задоволення прохання єпархії. Переважною більшістю голосів («проти» голосували комуністи, кілька депутатів «утримались») рішення було прийняте.

 

Архієпископ Євстратій подякував за це та привітав усіх з наступаючими святами Різдва Христового і Нового року.

 

«Для наших вірних, для мене особисто це радісна і важлива подія, до якої єпархія йшла 20 років. Спочатку єпархіальне управління не мало власного приміщення, потім воно з’явилося, але у не дуже приданому для його функціонування місці. У 2000 році була надана в оренду будівля на Коцюбинського, 37. І ось нарешті Чернігівська єпархія стала власником, що дозволяє творити плани розвитку на майбутнє» - зазначив владика архієпископ. Він висловив вдячність своїм попередникам на кафедрі єпископам Никону, Михаїлу, Феодосію, Іларіону, кожен з яких приклав зусилля для того, щоби був досягнутий нинішній результат, та багатьом іншим, імена ж кожного з них знає Господь. Також архієрей надіслав письмову подяку на ім’я міського голови О. В. Соколова та депутатів.

 

Важлива для подальшої розбудови Помісної Української Православної Церкви на Чернігівщині подія, що сталася наприкінці 2012 р., засвідчила увагу влади до потреб віруючих, наявність конструктивного державно-церковного діалогу, стала черговим етапом розвитку Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії