З нагоди великого свята архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив у кафедральному соборі св. Катерини урочисті богослужіння.

 

6 січня 2013 р. ввечері владика очолив Всенічне бдіння, яке за уставом цього дня розпочалося Великим повечір’ям з літією. На утрені архієрей помазав численних богомольців освяченим єлеєм.

 

Після читання першого часу архієпископ, духовенство та всі присутні заспівали різдвяні колядки: «Бог Предвічний…», «Нова радість стала…», «Добрий вечір тобі, пане господарю…» та інші.

 

7 січня 2013 р., в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, владика Євстратій у співслужінні духовенства очолив у кафедральному соборі Божественну літургію за чином св. Василія Великого.

 

 

Після читання Євангелія архієрей оголосив Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

 

 

На запричасному секретар Єпархіального управління протоієрей Роман Кіник прочитав Різдвяне послання архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія.

 

 

Після заамвонної молитви владика звершив освячення точного списку з чудотворної ікони Божої Матері «Дубенська-Чернігівська» для постійного перебування у кафедральному соборі.

 

 

Завершилося урочисте богослужіння славленням – співом тропаря і кондака Різдва Христвого перед святковою іконою.

 

 

Чудовим вертепом традиційно привітала парафіян кафедрального храму молодь. А потім всі присутні співали разом з духовенством колядки.

 

 

Прес-служба Чернігівської єпархії