29 січня 2013 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, благочинний Чернігівської області протоієрей Сергій Чечин та духовенство єпархії взяли участь у вшануванні подвигу героїв, які полягли у бою під Крутами.

 

Заходи відбулися на місці бою, біля меморіалу в Борзнянському районі Чернігівської області. Офіційні заходи очолили голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко, голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник, керівники силових підрозділів, народні депутати Україні, інші почесні гості.

 

Біля меморіалу архієпископ Євстратій очолив відправу літії за душі загиблих у бою під Крутами та виголосив слово.

 

Після завершення урочистого заходу на прохання керівництва і самих учнів владика благословив студентів з м. Ніжина та з Вінницької області, які цього дня склали біля меморіалу присягу на вірність Україні.

 

Пізніше духовенство Чернігівської єпархії також взяло участь у заупокійній молитві біля меморіалу, організованій партіями та громадськими організаціями національного напрямку.

 

У другій половині дня на запрошення народного депутата України Руслана Марцінківа (ВО «Свобода») архієпископ Євстратій очолив заупокійну літію біля пам’ятного хреста на честь Героїв Крут, встановленого минулого року в м. Ніжині.

 

Довідка: Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 київськими студентами, які захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш із назвою «Пам`яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії