17-18 лютого 2013 р. владика Євстратій у кафедральному Катерининському соборі очолив богослужіння з нагоди дня пам’яті святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського.

 

17 лютого архієпископ у співслужінні соборного кліру звершив у кафедральному храмі Всенічне бдіння з літією. Полієлей та помазання на каноні відбувалися перед великою іконою святителя Феодосія, що знаходиться праворуч від раки з мощами преподобного Меркурія, ігумена Бригинського.

 

18 лютого архієрей очолив у кафедральному соборі Божественну літургію. Йому співслужили секретар Єпархіального управління і настоятель собору протоієрей Роман Кіник, благочинний Чернігівської області протоієрей Сергій Чечин, настоятель храму святих Михаїла і Федора Чернігівських протоієрей Олег Сіренко, духовенство з м. Чернігова та Чернігівської області.

 

Після читання Євангелія архієпископ Євстратій виголосив проповідь про значення і важкість святительського подвигу, навівши приклади як святих архієреїв, так і грішних.

 

Під час літургії відбулася хіротонія диякона Миколая Апанасенка на священика. Отець Миколай буде звершувати своє служіння у клірі кафедрального собору.

 

Наприкінці богослужіння було відправлено молебень до святителя Феодосія перед його іконою та прочитані молитви до нього, а також про відігнання злих духів та про примирення ворогуючих.

 

Завершилося свято уставним многоліттям.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії