24 липня 2013 р., в день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, Чернігівська єпархія УПЦ Київського Патріархату молитовно відзначила відразу дві особливі дати – 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України та 5-ліття відновлення богослужінь у кафедральному соборі святої Катерини.

З нагоди свята на прохання керуючого єпархією архієпископа Євстратія до Чернігова було привезено на поклоніння дві святині – хрест з часточкою Чесного і Животворчого Древа Хреста Господнього, який постійно зберігається у Георгіївському монастирі на Козацьких могилах (Рівненська область), та ковчег з часточкою мощей великомучениці Варвари з Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

Також розділити радість прибули шановані гості – архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, попередній керуючий Чернігівською єпархією, та єпископ Вишгородський Агапіт – намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва і керуючий справами Київської Патріархії.

О 10 годині ранку від храму святих мучеників Михаїла і Федора Чернігівських вирушив Хресний хід, в якому взяли участь понад 30 священнослужителів та понад три сотні парафіян. Очолили хід владики Євстратій, Іларіон та Агапіт. Духовенство несло святині – хрест, ковчеги з часточками мощей св. Варвари та святителя Іоана Тобольського, ікону з часточкою мощей великомучениці Катерини, інші ікони. Під час ходу віруючі молитовно зверталися до Бога, Пресвятої Богородиці, апостола Андрія Первозванного, рівноапостольних князів Володимира і Ольги, святих мучеників, святителів і преподобних Чернігівських.

Біля храму великомучениці Параскеви-П’ятниці – перлини києво-руської архітектури і першого храму Київського Патріархату в Чернігові – відбувся молебень, після якого хід вирушив до кафедрального собору святої Катерини.

Рух віруючих супроводжували правоохоронці і безпека події від можливих неприємностей була підготовлена на високому рівні.

У кафедральному соборі відбувся короткий подячний молебень, після якого архієреї та духовенство під спів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» вклонились принесеним святиням.

Після молебню архієпископ Євстратій виголосив слово про значення святкування і підкреслив, що найперше ми повинні сьогодні в молитвах подякувати Богові за дар Хрещення нашого народу та за можливість вже п’ять років звершувати службу в соборі святої Катерини.

Владика подякував архієпископу Іларіону і єпископу Агапіту за участь у святковому богослужінні, а також духовенству, хору і всім парафіянам. На знак особливої пошани чернігівський архієрей вручив нагороди – патріарші та єпархіальні Благословенні грамоти – тим, хто потрудився на благо Церкви і Катерининського собору. Також ювілейною Патріаршою медаллю «1025-ліття Хрещення Київської Руси-України» був відзначений Віктор Михайлович Молочко – колишній довголітній керівник управління у справах релігій Чернігівської ОДА.

Після нагородження розпочалася Божественна літургія, наприкінці якої було перед мощами преподобного Меркурія піднесено молитви до цього нового угодника Божого і ходатая за землю Чернігівську.

Урочистості завершилися подячним словом архієпископа Євстратія і уставним многоліттям. За традицією козаки приготували для парафіян і гостей свята куліш.

Прес-служба Чернігівської єпархії

 

ФОТО і ВІДЕО репортаж про святкування від «Високого валу»