26-28 липня 2013 р. в Києві відбулася низка урочистих державних та церковних заходів, присвячених 1025-літтю Хрещення Руси-України. В них також взяли участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, духовенство та миряни Чернігівської єпархії.

Зокрема, 26 червня владика Євстратій разом з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та архієреями Київського Патріархату взяв участь у відкритті виставки «Велике і величне» в столичному Мистецькому арсеналі. Виставку відкрив Президент України В. Янукович.

Того ж дня в Національному палаці «Україна» відбулася урочиста Академія, концерт і прийняття з нагоди свята. На цих заходах також був присутній архієпископ Євстратій, благочинний Чернігівської області протоієрей Сергій Чечин та інші представники з Чернігівщини.

Під час прийняття владика Євстратій мав можливість особисто привітати зі святом глав християнських Церков України, Президента України В. Ф. Януковича, радника Глави держави Ю. П. Богуцького, інших офіційних осіб.

27 липня ввечері чернігівський архієрей співслужив Патріарху та єпископату УПЦ КП під час Всенічного бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

28 липня владика Євстратій у тому ж соборі співслужив Патріарху під час Божественної літургії з нагоди свята. З благословення Предстоятеля архієпископ на запричасному стиху оголосив Звернення Священного Синоду Київського Патріархату з приводу 1025-ліття Хрещення Київської Руси.

У Хресній ході та молебні біля пам’ятника св. кн. Володимиру разом з представниками всієї повноти Київського Патріархату взяли участь архієпископ Євстратій, кілька десятків священиків та понад півтисячі мирян Чернігівської єпархії.

Прес-служба Чернігівської єпархії