21 вересня 2013 р. м. Чернігів відзначило 70-ліття звільнення від фашистських загарбників. На запрошення керівництва області та міста архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій взяв участь у святкових заходах.

О 10 годині ранку відбулося покладання квітів до братської могили загиблих воїнів, що визволяли Чернігів, розташованої у сквері ім. М. Попудренка. Потім на Красній площі відбувся урочистий мітинг та парад. Зі словами вітання до чернігівців звернулися голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

alt

Після цього від Красної площі до Меморіалу загиблим воїнам на Болдиній горі відбулася урочиста хода, в якій серед інших взяв участь і архієпископ Євстратій. Біля підніжжя меморіалу відбувся мітинг-реквієм, а потім всі присутні піднялися до Вічного вогню, біля якого поклали квіти в пам’ять про воїнів-визволителів.

alt

О 15 годині в Обласному театрі ім. Шевченка відбулися урочисті збори та концерт з нагоди свята, на яких також був присутній владика Євстратій.

Прес-служба Чернігівської єпархії