23 листопада в Чернігові відбулася низка заходів пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр., у яких взяв участь архієпископ Євстратій та духовенство Київського Патріархату. О 15 годині в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбувся літературно-музичний захід ”Свіча пам`яті”.

Потім учасники заходу: представники влади і громадськості, школярі, студенти – зібралися біля П`ятницької церкви у центрі міста. Вони запалили свічки у пам’ять про всіх, заморених голодом, та приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Керуючий Чернігівською єпархією УПЦ Київського Патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відслужив заупокійну літію. Звертаючись до присутніх, він підкреслив, що не меншим злочином, аніж Голодомор, було приховування упродовж багатьох років правди від людей.

”Страшним був злочин приховування правди. Але ми пам’ятаємо, ми запалюємо свічки, щоб засвідчити самим собі – маленький вогник розганяє велику темряву неправди”, - наголосив владика Євстратій.

Далі учасники заходів пройшли ходою пам’яті до Катерининської церкви, де біля пам’ятника ”Борцям за волю і незалежність України” виклали хрест із лампадок, а також запустили у небо 80 ліхтариків на згадку про всіх українців, замучених голодом.

Прес-служба Чернігівської єпархії