23 липня 2015 р. після молебню з нагоди річниці Хрещення Руси-України архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій повідомив присутнім духовенству та парафіянам про досягнення принципової домовленості щодо здійснення Національним заповідником «Чернігів стародавній» зовнішньої реставрації пам'ятки національного значення – кафедрального собору святої Катерини.

Цьогоріч виповнюється 300 років від часу побудови та освячення цієї церкви – духовної святині, архітектурної окраси та візитівки м. Чернігова, яка з пагорбу зустрічає всіх, хто прибуває до міста з боку Києва. На жаль попередня реставрація у 2002 р. була здійснена не на достатньому рівні, свідченням чого є нинішні пошкодження покриття фасадів.

Спільними зусиллями Чернігівської єпархії Київського Патріархату, Чернігівської облдержадміністрації на чолі з головою Валерієм Кулічем, Національного заповідника «Чернігів стародавній» на чолі з в.о. директора Юрієм Соболем, Міністерства культури України і особисто міністра В'ячеслава Кириленка, за підтримки Ради регіонального розвитку Чернігвщини та уповноваженого представника Президента в Раді Сергія Березенка було досягнуте рішення про фінансування реставраційних робіт, які незабаром повинні розпочатися.

Також владика Євстратій повідомив про ініціативу благодійників відтворити іконостас храму св. Катерини в стилі українського козацького бароко. Завдяки Сергію Березенку та за підтримки відомого мецената Київського Патріархату Андрія Мацоли був створений ескізний проект іконостасу, презентація якого відбулася перед присутніми.

Виступаючи перед презентацією С. Березенко зазначив, що підтримувати духовне відродження, відновлення святинь, іншу суспільно-корисну роботу, яку проводить Церква, є моральним обов'язком свідомих громадян, а також української влади та українського бізнесу. Тому він підтримав ініціативу відтворення іконостасу Катерининського собору та висловив сподівання, що спільними зусиллями прекрасний проект втілиться у життя.

Також зі словами вітання виступив в.о. директора Національного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь, який розповів про підготовку до реставрації та інші плановані спільні заходи з нагоди ювілею 300-ліття храму святої Катерини.

Прес-служба Чернігівської єпархії