15 лютого 2017 р. в Чернігівському прикордонному загоні відбулося відзначення 75-ліття від часу заснування цієї військової частини. На запрошення керівництва загону розділити радість свята серед інших гостей прибув архієпископ Чернігівський Євстратій, якого супроводжував співробітник Синодального управління військового духовенства, ветеран прикордонної служби підполковник запасу Ігор Гриб.

Вітаючи зібрання від імені Патріарха, Церкви, від Чернігівської єпархії та від себе особисто, архієрей підкреслив повагу до служіння прикордонників.

«Завдяки вам Чернігівщина живе в мирі, маючи захищений державний кордон – сказав владика Євстратій. – Цей мир, як і ваше служіння, яким він підтримується, ми навчилися більше цінувати за останні три роки, після збройної агресії з боку нашого сусіда.

Серед вас є ветерани АТО, а ваші побратими і зараз стоять на передньому краї боротьби на Сході України. На жаль не можна вважати спокійним і північний кордон, який потребує вашої щоденної пильної уваги. За ваш ратний труд і служіння миру ми дякуємо від імені Церкви та зичимо вам Божої допомоги, захисту, здоров'я.

І всім нам – швидшої перемоги та миру. Щоби українські прикордонники повернулися в усі визначені законом і міжнародною спільнотою точки кордону, щоб на наших східних і південних рубежах в Криму та на Донбасі знову замайоріли синьо-жовті прапори» – зазначив архієпископ.

Також присутніх привітав підполковник Ігор Гриб, який у 1990-х - на початку 2000-х років ніс службу в цьому загоні.

Від імені Святійшого Патріарха Філарета та голови Синодального управління військового духовенства митрополита Іоана владика Євстратій вручив низці службовців Чернігівського прикордонного загону церковні відзнаки – медалі «За жертовність і любов до України» та Благословенні грамоти голови СУВД.

Також архієпископ подарував прикордонникам літературу про Церкву і молитовники для воїнів.

Після завершення урочистого зібрання архієрей оглянув експозицію музею загону, зокрема стенди, присвячені подіям з 2014 р., а також благословив святкову трапезу.

Прес-служба Чернігівської єпархії