16 лютого 2017 р. в Чернігівському обласному театрі відбулися урочисті збори з нагоди другої річниці від часу створення на базі попередніх військових центрів, що діяли протягом останніх понад семи десятиліть у Чернігові – Оперативного командування «Північ» Сухопутних сил Збройних сил України. На запрошення командування у зборах взяли участь і представники Чернігівської єпархії Київського Патріархату – архієпископ Євстратій та старший військовий священик (капелан), настоятель храму свв. Михаїла і Федора протоієрей Олег Сіренко.

Гостями урочистого зібрання також були голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, ветерани, інші почесні гості.

Від імені єпархії архієпископ привітав керівництво і особовий склад ОК «Північ», зокрема командувача військами оперативного командування генерал-майора В’ячеслава Назаркіна і його першого заступника, начальника штабу генерал-майора Володимира Кравченка, та засвідчив повагу Церкви до українського війська, побажав швидшої перемоги та миру.

«Кожного дня Церква молиться за наше українське військо, за тих, хто захищає мир в Україні, обороняє нас від навали агресора. Ми високо цінуємо велику працю, зроблену за два роки після створення нової структури оперативного командування, яке зараз на сучасному рівні, відповідно до вимог і викликів, що постали перед Збройними силами України, обороняє не лише наші північні рубежі, але і бере безпосередню участь в АТО, маючи у своїй відповідальності район м. Маріуполя. Як Церква ми долучаємося до справи оборони країни, наші понад 300 військових священиків-капеланів перебувають разом з воїнами біля лінії східного фронту, де моляться за них, за перемогу і мир, підтримують дух військовослужбовців» – зазначив у вітанні архієрей.

Прес-служба Чернігівської єпархії
використано матеріали сайту Чернігівської ОДА