Понад десять років тому громада Київського Патріархату почала звертатися до влади з проханням передати Вознесенський храм у смт Козелець Чернігівської області для богослужінь.

У той час, як громадам Московського Патріархату було передано низку храмів, в тому числі величний гетьманський собор Різдва Богородиці, вірні Київського Патріархату були змушені молитися на вулиці перед церквою, перетвореною на музей.

Нарешті, після багатьох наполегливих прохань, завдяки співпраці з обласною та районною владою, 9 червня 2016 р. вперше з нагоди престольного свята Вознесіння у храмі архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм була звершена Божественна літургія. Після цього громада отримала можливість відправляти богослужіння у недільні та святкові дні, орендуючи у музею церковне приміщення.

23 лютого 2017 р. з Чернігова надійшла радісна новина для вірних Київського Патріархату у Козельці та для всієї Чернігівської єпархії, на яку громада чекала понад десять років. Більшістю голосів депутатів Чернігівської обласної ради пам'ятку архітектури ХІХ століття, яка є унікальним зразком традиційного для Лівобережної України 17—18 ст. хрестового п'ятибанного храму в період історизму, передали в довгострокове безоплатне користування громаді УПЦ КП.

Згідно рішення ради музей ткацтва й старожитностей, який з 1988 р. розміщений у храмі, має бути перенесений в інше приміщення.

Чернігівська єпархія висловлює велику подяку депутатам Чернігівської обласної ради, особисто її голові Ігорю Вдовенку та голові Чернігівської облдержадміністрації Валерію Кулічу, Департаменту культури ЧОДА, настоятелю протоієрею Ярославу Гиці та всім, хто працював і молився за успіх доброї справи.