16 квітня 2017 р., на свято Світлого Христового Воскресіння, Пасхи Господньої, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив урочисте богослужіння у головному храмі Чернігівської єпархії Київського Патріархату.

О 23:30 у храмі кліром на чолі з настоятелем протоієреєм Романом Кіником перед Плащаницею Спасителя було відправлено Пасхальну полуночницю, після чого ікона покладеного у гробі Господа Ісуса Христа була занесена у вівтар і покладена на престолі, де вона буде перебувати 40 днів – до Вознесіння.

Перед північчю розпочався хресний хід навколо собору. Перед закритими церковними дверима, які символізують Гроб Господній, співом «Христос Воскрес!» розпочалася Великодня утреня. Богослужіння продовжилося у храмі співом канону.

Після стихір Пасхи архієрей виголосив Великоднє слово святителя Іоанна Золотоустого.

Далі служіння продовжилося співом пасхальних часів і Божественною літургією.

Після читання Євангелія архієпископ прочитав Великоднє послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

На запричасному стиху Пасхальне послання архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія прочитав протоієрей Роман Кіник.

Наприкінці літургії після заамвонної молитви владика прочитав молитви на освячення Артоса (особливого великоднього хліба), а також на благословення пасок, яєць, молочної і м’ясної поживи, за традицією принесених вірянами до храму.

Завершилося урочисте богослужіння освяченням великодніх приношень, яке архієрей звершив на площі навколо храму.

Протягом наступних годин клірики собору також звершували благословення пасхальних страв для вірян, які продовжували прибувати до храму.

Великоднє вітання архієпископа Євстратія:

Репортаж «Сівер-Центр» про святкування:

Прес-служба Чернігівської єпархії