Конференція: "Здоровий спосіб життя - реальність чи утопія?"27 березня 2009 року, в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації, відбулася молодіжна конференція на тему: «Здоровий спосіб життя – реальність чи утопія?», яка була присвячена обговоренню сучасних проблем тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, що мають місце у нашому суспільстві. З благословення єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона у конференції взяв участь клірик кафедрального собору св.вмч. Катерини м.Чернігова священик Богдан Годунов.

Конференція відбувалася з ініціативи Відділу у справах релігій облдержадміністрації та проходила під головуванням начальника відділу Молочка Віктора Михайловича. В обговоренні цих проблем взяли участь представники майже всіх Церков, конфесій та релігійних організацій області та представники влади.
Конференція: "Здоровий спосіб життя - реальність чи утопія?"

Конференція: "Здоровий спосіб життя - реальність чи утопія?"

Розпочав конференцію Молочко В.М., який закликав всіх присутніх до активної проповіді здорового, морального, духовного життя з Богом, як альтернативи злу, від якого страждає велика кількість людей нашої держави.

Конференція: "Здоровий спосіб життя - реальність чи утопія?"

Одразу після голови конференції виступив отець Богдан з доповіддю на тему: «Чи потрібен сучасній молоді «інформаційний імунітет»?». Священик закликав утримуватися від негативної інформації, яка часто є причиною тих хвороб, від яких страждає наше суспільство. Підсумовуючи свій виступ отець Богдан зазначив: «...Хоч з 20 листопада 2002 року набув чинності Закон України "Про захист суспільної моралі", який встановлює правові основи захисту суспільства від розповсюдження продукції, яка негативно впливає на суспільну мораль, проте особливого покрову від нього щось у суспільстві не відчувається. Тож плекати «інформаційний імунітет» та захищатися від негативної інформації доведеться власноруч! Проте не подумайте, що мною кинуто заклик повикидати і познищувати телевізори, комп’ютери, радіо та ін. Телебачення, інтернет, тощо – це лише засоби, інструменти, просто не всі, хто ними володіє – використовує їх тільки на благо. Існує, нажаль, така гірка правда: всі технічні засоби зло використовує набагато активніше та еффективніше ніж добро. Тому то мною і було поставлене питання «інформаційного імунітету» – тобто випрацьовувати в собі здатнісь вміло користуватися цими інформаційними засобами на благо, захищаючись від негативного впливу інформаційної експансії. Ще майже дві тисячі років тому назад св.ап.Павло закликав: «все мені дозволено, але головне, щоб ніщо мною не володіло!» та «усе дсліджуйте – доброго тримайтесь» – ось прості правила, що допомагають триматися «золотої середини» при контакті із інформаційним потоком!...Що дивиться, що слухає людина – про те вона і мислить, а про що мислить – тим людина і ризикує стати... Тому – перш за все люди розумні повинні намагатися бути у тому інформаційному середовищі, притримуватися того суспільства, яке не понижує іх свідомість, а навпаки – підвищує!  Тому так само, як ми піклуємося про здоров'я і чистоту свого тіла - дотримуємось правила особистої гігієни, санітарії, не підбираємо те, що валяється на узбіччях, не п'ємо з дорожніх калюж, - треба стежити і за чистотою своєї свідомості, своєї душі: не пускати в свідомість сміття, що доноситься з ефіру або з екрану телевізора, чи монітора Не купувати кожну газетку або журнальчик, яким би найпривабливим він не був, не вірити пліткам… Треба пам’ятати мудрий вислів Омар Хаяма: «Краще голодати, ніж що попало їсти, краще одному бути, ніж з ким попало бути»!

Звісно, що «на кожний товар знайдеться свій покупець», тому завжди будуть люди, якім зручніше бути частиною стада (але не Христового), аніж бути особистісю – здоровою та повноцінною і не дозволяти собою маніпулювати.

На закінчення лише додам: Уіл’ям Шекспір у свій час сказав фундаментальну мудрість: «Не так важливо Те, що з людиною відбувається, як важливо ТЕ – ЯК вона до цього ставиться»!

Конференція: "Здоровий спосіб життя - реальність чи утопія?"

Також виступили представники і інших Церков та релігійних організацій зі своїми пропозиціями боротьби з бездуховністю. Як зазначила викладач недільної школи храму всіх Чернігівських святих (Чернігівська єпархія УПЦ МП) Дениско О.Л., «в основі наркоманії лежить саме безвір’я».

По закінченню конференції організатори подякували учасникам, та закликали до спільної праці у боротьбі з бездуховністю та аморальністю, які мають місце у нашому суспільстві.

Прес-служба Чернігівської єпархії